Homestyling

BLOG O DESIGNU, ARCHITEKTUŘE A UMĚNÍ

Kontakty

Email: info@architektara.cz
Tel: +420 777 44 30 10

Práce na dálku

Práce na dálku je zde, aby zůstala, stejně jako homeoffice neboli domácí kancelář.

homestyling homeoffice

 

Studie předpovídají, že tento trend s námi zůstane dlouhodobě a kancelářský život už nikdy nebude stejný jako předtím. Plánujete-li si vytvořit pracovní prostor u sebe doma, je důležité vytvořit takové místo, které bude vyhovovat vašim individuálním potřebám a zároveň bude esteticky příjemné.

 

Ať už upravujete existující prostor nebo vytváříte novou domácí kancelář, zvažte několik důležitých bodů:

 

homestyling homeoffice

 

INSTAGRAM A ČASOPISY

Inspirujte se, ale nezapomeňte, že kanceláře v designových časopisech nemusí být nastaveny tak, aby vyhovovaly 40 hodinovému pracovnímu týdnu. Perfektně naaranžované prostory na fotografiích často neodpovídají realitě a neodráží množství věcí, které potřebujeme mít při práci na dosah ruky. Proto se vždy zamyslete nad všemi věcmi, které ke své práci potřebujete. Praktické potřeby v této oblasti by neměly podléhat designovým představám.

 

LOŽNICE,KUCHYŇ, NEBO OBÝVACÍ POKOJ?

 homestyling homeoffice

image Ⓒcatherina-schurmann

Každé místo v domě má svůj hlavní účel

Vaše ložnice je místem odpočinku, kuchyně místem, kde vaříte nebo trávíte společný čas s rodinou a přáteli, stejně jako v obývacím pokoji. Pokud pracujete z domova, a to i v případě, pokud pracujete z domácí kanceláře občas, pořad je to místo, kde spravujete nejdůležitější pracovní a finanční záležitostí vaší domácnosti. Vaše domácí kancelář pak tvoří nervové centrum celé domácnosti. Měla by vám umožnit nerušeně se soustředit a ponořit se do práce na plno. Pokud však nemáte samostatnou pracovnu, do které byste se mohli s náročnými pracovními úkoly schovat, jak takový prostor v bytě nalézt?

Umístění domácí kanceláře do ložnice nebo obývacího pokoje může být náročné právě proto, že jeden prostor je nově dedikován dvěma protichůdným aktivitám, práci a odpočinku. Naši pozornost pak vždy odvádí prvky druhé oblasti. Když se snažíme pracovat, láká nás obrazovka televize nebo postel, když chceme odpočívat, přemýšlíme, co všechno nám chybí připravit na další pracovní den. V takových případech lze využít různé designérské prvky, které rozdělí prostor na dvě zóny: pracovní a relaxační.

Dnes už kvůli tomu není nutné dělat velkou rekonstrukci, protože současný trh nabízí dostačující množství interiérových doplňků, kterými lze prostor příjemně a prakticky rozdělit.

 

PARAVÁN

homestyling homeoffice

 

Jedním z takových klasických doplňků je paraván, který se dá sehnat v různých cenových kategoriích a designech. Paraván si navíc můžete vyrobit i svépomocí. Velkou výhodou paravánu je možnost snadného složení, ve chvíli, kdy ho nepotřebujete a opětovné propojení celého prostoru.

Nejjednodušší cesta je využití lamelových dveří, které jsou k sehnání ve většině specializovaných (tzv. hobby) obchodních řetězcích jako Hornbach, Obi atd.  Jednotné dveře se dají propojit obyčejnými panty nebo závěsy pro lamelové dveře a výsledek natřít požadovanou barvou.

Dalším způsobem je vyrobení dřevěných rámů potřebné velikosti, na které natáhnete látku nebo tištené plátno. Existuje nespočet firem, které umí vytisknout libovolný obrázek na látku nebo plátno. Výsledné rámy pak zase připojíte k sobě pomocí obyčejných pantů. Potisk můžete vybrat dle stávajícího designu bytu, nemluvě o rozměrech, které si naplánujete přesně na míru.

A nakonec je tady vždy možnost najít si šikovného truhláře a objednat paraván dle velikosti a designu vašeho prostoru. Tady se může hodit Instagram, který vám nabídne obrovské množství nápadů ve všech možných stylech.

 

DŘEVENÉ PANELY

Novým trendem a krásným doplňkem, kterým lze rozdělit jakýkoliv prostor na zóny jsou dřevěné panely. Tady se sice neobejdete bez pomoci profesionála, stále se však nejedná o velkou investici. Takové panely lze instalovat do místností buď ukotvením ke stropu a podlaze nebo na zeď bez nutnosti dodatečné úpravy interiéru pro montáž.

homestyling_homeoffice

Image ©architektara.cz

 

STYLOVÁ KARTOTÉKA

Nejlepší způsob, jak uspořádat papíry je pořídit si kartotéku. Když se řekne kartotéka každý si představí ošklivé kovové skříně v čekárně u doktora, jenže v dnešní době je opak pravdou. Dnes už existuje řada výrobců, kteří vsází na design stejně jako na kvalitu provedení. O možností objednat něco vyrobeného na míru u truhláře samozřejmě víme, proto ještě dodám, že lze vytvořit z jakékoliv vysouvací zásuvky, která má minimální hloubku 24cm a šířku nebo délku 32cm, praktickou zásuvku pro závěsné desky přidáním kolejnic. Vyžaduje to ovšem pořádnou míru zručností, nemožné to ale není.

Právě zajímavou kartotéku můžeme při vhodném umístění také využít k oddělení pracovního prostoru.

homeStyling_kartoteka_studioArchitektara2

Image ©architektara.cz

Category:
Date: