Homestyling

BLOG O DESIGNU, ARCHITEKTUŘE A UMĚNÍ

Kontakty

Email: info@architektara.cz
Tel: +420 777 44 30 10

Designové využití květin v interiéru

Živé rostliny v interiéru mají bezpočet výhod, pro které se vyplatí věnovat čas péči o ně. Kromě čistšího vzduchu přináší domácí propojení s přírodou také antistresové účinky a lepší koncentraci, doplněné o jejich estetickou stránku a zútulnění interiéru.
Pro některé z nás jsou květiny především bytovým doplňkem, pro jiné jsou nepostradatelnou součástí života a koníčkem.

Ať už se řadíte kamkoli, máme pro vás tři tipy na moderní designové umístění květin v interiéru, které ocení každý, kdo chce z květin vytvořit dominantní a stylový prvek své domácnosti.

KVĚTINOVÁ STĚNA

Ať už se jedná o zajímavý způsob jemného rozdělení prostoru nebo efektivní využití místa s ideálním množstvím světla v místnosti, květinová stěna je skvělou volbou pro milovníky rostlin v bytě. Využít můžete nábytek, který už doma máte. Jednoduše lze přetvořit stojan na oblečení nebo knihovnu, stejně jako využít obyčejné police na zdi. Elegantnějšího dojmu vždy docílíte sladěnými květníky v neutrálních barvách a rostlinami, které se divoce nerozrůstají. Naopak divočejší a živější efekt budou mít pnoucí a závěsné rostliny. Kromě okrasných rostlin můžete zařadit také oblíbené bylinky, které pak budete mít vždy čerstvé po ruce.

homestyling_designove_vyuziti_kvetin6

image ©unsplash

 

ZÁVĚSNÉ KVĚTINY

Využijte prostor na maximum a udělejte to stylově. Květiny zavěšené v místnosti jsou stále velmi neotřelým designovým prvkem, který není až tak častý především kvůli větší náročnosti umístění a zároveň péče o květiny. Výsledek však stojí za to. Opravdové dominanty místnosti docílíte kombinací různých druhů květin, které můžete zavěsit v různých výškách na jednotnou konstrukci (díky tomu ušetříte mnoho děr ve stropě). Jemnější doplnění interiéru získáte několika málo zavěšenými květinami na příklad nad kuchyňským ostrůvkem nebo schody.

homestyling_designove_vyuziti_kvetin3

image © pixabay

 

ROSTLINY NA ZDI

Velikost prostoru může být omezující, především v případě velkých živých rostlin. Doplnění pokoje o přírodní prvky si však nemusíte nechat ujít ani v tomto případě. Prostorově nejméně náročné jsou rostliny umístěné na zdech. Nezabírají totiž místo na podlaze ani v otevřeném prostoru, a jejich umístění má mnoho možností. Nejsnazší variantou jsou závěsné držáky s tvarovanými květníky, které zavěsíte podobně jako obrazy. Náročnější, ale velmi zajímavou variantou jsou živé zdi, kdy buď samotnou zeď nebo výklenek vybavíte systémem pro umístění mnoha různých květin. Tato možnost však vyžaduje zkušenosti s rostlinami pro správný výběr a péči. Snadnou a velmi moderní variantou jsou mechové zdi. Ty jsou typicky tvořeny z konzervovaného mechu, který již neroste a nevyžaduje žádnou péči, přestože tvoří originální přírodní doplněk.

homestyling_designove_vyuziti_kvetin

images ©unsplash

Pokud nejste zrovna květinoví guru, ale přesto si rostliny v interiéru nechcete odepřít, zaměřte se na ty, které nejsou náročné na péči, nevyžadují specifické množství světla ani náročnou zálivku. Mezi takové patři nejen sukulenty, ale také mnoho dalších jako na příklad:
· Zamiokulkas – umístěn může být v podstatě kdekoli kromě míst přímo u oken a v úplně tmě
· Potosovec – nenáročná pnoucí nebo převislá rostlina, kterou můžete najít s mnoha variantami barevného žíhování listů
· Dracena – existuje v mnoha šlechtěných variantách, které se liší velikostí listů i výškou rostliny od bonsajových velikostí, které připomínají listy ananasu po vysoké palmové typy
Přesto se necítíte na péči o živé rostliny? Vždy je možnost pořídit si pro doplnění interiéru ty neživé. Na první pohled jsou často k nerozeznání od opravdových a můžete je najít v obchodech s bytovými doplňky nebo online.

 

Category:
Date: