Homestyling

BLOG O DESIGNU, ARCHITEKTUŘE A UMĚNÍ

Kontakty

Email: info@architektara.cz
Tel: +420 777 44 30 10

Design interiéru „svépomocí“

Současný svět se mění velice rychle a s ním se mění pohled na život. To vše ve výsledku tvaruje nový přístup k designu a architektuře. Jsou pořád tací, kteří preferují osvědčený přístup s minimem práce – najmou si profesionála a všechno nechají na něm. Poslední dobou si ale čím dál tím více lidí přeje zásah architekta nebo designera jen do určité míry, zbytek si chtějí udělat sami.

To se samozřejmě týká obzvlášť interiérů.

homestyling_interier_svepomoci0

Tato tendence roste díky množství dostupných informací, cestování, a sociálních sítí jako jsou Pinterest nebo Instagram, které nabízejí typy a inspiraci na řešení designových projektů.

Výsledky však nemusí být vždy takové jako na fotografiích ani dle původních představ.

Proto, než se pustíte do rekonstrukce nebo osvěžení interiéru, je dobré pečlivě zvážit výhody a nevýhody navrhování větších změn v interiéru svépomocí. Nejen protože ne každý má opravdový cit pro vytvoření sladěného interiéru, ale také proto, že každý prostor je jedinečný a jeho vybavení a design by se měly jeho specifikům přizpůsobit. V neposlední řadě je navrhování a zařizování nového interiéru časově velmi náročné a pro mnohé je proto nejlepší volbou právě spolupráce s designérem.

Proč takovou spolupráci zvážit a co může konzultace s designérem přinést?

 

INTERIÉROVÍ DESIGNÉŘI JSOU PROFESIONÁLNĚ VYŠKOLENI

homestyling_interier_svepomoci

photo ⒸCurtis Adams

Designéři interiérů a architekti mají nejen odpovídající vzdělání, ale ideálně také letité zkušenosti, které jim umožňují vidět prostor způsobem, jakým ho mnoho z nás nevidí. Se správným profesionálem neskončíte pouze u obrázku krásného interiéru, který nakonec není proveditelný, nebo kusem nábytku, který se ani nevejde do vašich vchodových dveří.

Dobří interiéroví designéři strávili roky vzděláváním se a také zdokonalováním svých schopností vnímat prostor z různých úhlů pohledu. Nedívají se proto jen na to, co bude v interiéru hezké, ale na velikosti, soulad tvarů a barev jako celku, nebo práci se světlem, a atmosféru, kterou chcete do domu přinést.

 

DESIGNÉŘI PŘINÁŠEJÍ ČERSTVÝ POHLED A NEČEKANÉ NÁPADY

homestling_interir_svepomoci

 

Interiérový designér pomůže vytvořit harmonický prostor, který přesně vystihuje vaše potřeby, a může nabídnout jiný pohled na rozvržení, protože vidí prostor jako celek, spojující krásu a praktičnost. Zkušený designér může identifikovat potenciál prostoru nebo jeho neviditelné problémy, a poté navrhnout správné řešení.  Designér také poradí, jak bude váš stávající nábytek sedět v novém prostoru, což je opravdu důležité řešit hned na začátku projektu, aby jednoduché věci, jako jsou zásuvky a různé rozvody byly správně umístěny.

 

BUDETE MÍT PŘÍSTUP K SÍTI VYZKOUŠENÝCH DODAVATELŮ

homestyling_interier_svepomoci7

photo ⒸChrista Grover

Jednou z největších výhod najímání designéra je jeho síť vyzkoušených řemeslníků a spolehlivých  dodavatelů.

Pokud jste na příklad přemýšleli o renovaci kuchyně, možná jste se okamžitě ocitli ohromeni množstvím nabídek, které online najdete – a pak se snažíte z recenzí rozluštit, na kterou firmu je možné se spolehnout, kdo dokončí projekt včas, nebo kdo náročnější design opravdu kvalitně zpracuje. Designéři mají obvykle přístup k síti kontaktů na řemeslníky a firmy z mnoha různých odvětví, a co víc, mají s nimi i vlastní zkušenost. Designér vám nikdy nedoporučí firmu, s jejíž kvalitní prací se osobně nesetkal. Díky tomu se nemusíte strachovat o to, zda vaše nové skříně dorazí včas nebo zda byly obklady provedeny správně.

Dělat věci bez jakékoli konzultace vždy znamená podstoupit riziko, že jste něco přehlédli a výsledek nebude takový, jaký jste očekávali. (Nemluvě o čase, který strávíte vymýšlením, jak všechno spojit, a stresu z řešení věcí, které nejdou podle plánu). Spolupráce s designérem znamená, že projekt bude od začátku dobře promyšlený a zohlední veškeré důležité aspekty interiéru, estetické i funkční. Může tak být výrazným usnadněním práce, především při velkých přestavbách.

 

Profesionál klienta nasměruje, poradí při výběru nábytku, doplňků, umění, a hlavně pomůže vyvarovat se typickým chybám a zbytečným ztrátám času, peněz a úsilí. K tomu, veškerý proces může probíhat online, s využitím moderních technologii.

Category:
Date: